
Addiktoiva Mount&Blade on suositeltava hankinta seikkailuihin ja taisteluihin hurahtaneille. Peliä voi pelata ilmaiseksi siihen asti kunnes pelaaja saavuttaa maagisen rajan level 6. Koska M&B on vielä tällä hetkellä jonkin verran keskeneräinen, on pelin täysversion lisenssin hinta (tällä hetkellä) vain 14 USD. Hinta nousee asteittain sitä mukaa kun peli valmistuu.
Mount&Bladessa voi ratsastella hevosilla ja taistella mm. viikingeiltä erehdyttävästi näyttäviä jokipiraatteja vastaan.
Pelin nettisivuilla on foorumi, jossa on myös suomenkielinen osio.
Tagit: mount&blade
Tämän julkaisun kommentointi on suljettu.
Kun tämän julkaisun kommentointi oli vielä avoinna, tälle julkaisulle kirjoitettiin yhteensä 2 kommenttia. Tämä artikkeli on lokeroitu kategoriaan Sekalaiset. Tämän julkaisun kestolinkin osoite on http://www.kuopassa.com/weblog/2006/03/24/terava-miekka-ja-nopea-hevonen.
Petteri (the boss 28v, 22.03.1978) kirjoitti 854 päivää sitten:
Pelasin tota jokunen kuukausi sitten, oli aika buginen ja vaikea, mutta ihan hyvältä vaikutti lähtökohta ainakin.
kuopassa kirjoitti 854 päivää sitten:
Vaikeustasoa voi säätää ainakin tuossa viimeisimmässä julkaistussa versiossa, sitten voi valita myös sen milloin pelin voi tallentaa. Aika hankala se kyllä on, etenkin hevoset kääntyvät todella kankeasti. Tai se saattaa johtua siitä, että oma heppani on sellainen kankea notkoselkäinen luuska, joka pitäisi humaanisti lahdata ja keittää liimaksi.
Vai täytit vuosia? Heh, kohta se on sinulla keski-iän kriisi ja kaljuuntuminen edessä... Onneksi olkoon kuitenkin!